Jak wygodnie przewijać niemowlaka i jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

Przewijanie dziecka i późniejsza nauka korzystania z nocnika to nieuniknione aspekty rodzicielstwa. Warto ułatwić sobie oba zadania. Tak, aby przebiegały w jak najmniej skomplikowany i uciążliwy sposób, zarówno dla opiekunów, jak i dla maluszka.

Niezawodnym wsparciem w procesach związanych z czynnościami fizjologicznymi bobasów, których efektami w pierwszych miesiącach życia maluszków muszą zajmować się rodzice, są przewijaki a w późniejszym etapie majtki treningowe, które pomagają dziecku rozstać się z pieluchami.

Przewijaki niemowlęce – wygoda to podstawa

Zmiana pieluchy i higiena noworodka to jedne z najczęstszych i najbardziej czasochłonnych obowiązków, spoczywających na rodzicach. Sprawna organizacja miejsca do przewijania pozwala znacząco skrócić czas przewijania i ułatwić całą procedurę. Przewijaki niemowlęce są w tym przypadku niezastąpione. Z jednej strony stanowią przestrzeń, w której możemy trzymać wszystkie akcesoria potrzebne do zmiany pieluszki, a z drugiej umożliwiają przewinięcie dziecka w sposób bezpieczny zarówno dla maluszka, jak i dla kręgosłupa rodzica.

Lassig organizer, podręczny przewijak dostępny w różnych kolorach

Wybór modeli przewijaków jest olbrzymi. Od solidnych konstrukcji montowanych na komody i łóżeczka, poprzez specjalne maty do przewijania, które można zabierać ze sobą w czasie wyjazdów czy na spacery, na miękkich przewijakach skończywszy. Za ich sprawą przewijanie przebiega szybko i wygodnie.

Shnuggle Mata do przewijania

Majtki do nauki sikania – czyli jak skutecznie nauczyć dziecko korzystać z nocnika

Wszyscy rodzice z utęsknieniem oczekują momentu, kiedy ich pociecha przekona się wreszcie do nocnika. Samodzielność w tym zakresie jest dla każdego dziecka kwestią indywidualną. Jeden maluszek nauczy się korzystać z nocnika już w okolicach 10 miesiąca życia, a inny będzie potrzebował na to nawet 20 miesięcy albo i więcej. Najważniejsze jest jednak to, żeby nie wywierać na dziecku presji.

Zoocchini Majteczki Treningowe

Doskonałym sposobem na trening nocnikowy są majtki do nauki sikania. Tego typu majtki treningowe chronią ubranko i otoczenie maluszka przed zamoczeniem. Równocześnie pozwalają dziecku odczuć wilgoć, co wiąże się z dyskomfortem i zachęca szkraba do korzystania z nocnika. Przewijaki niemowlęce i majtki treningowe to naprawdę przydatne i funkcjonalne elementy, umożliwiające komfortowe przejście przez okres związany z pieluszkowaniem i odpieluszkowaniem dziecka.