Idealne prezenty na baby shower

Powiększenie się rodziny to wyjątkowy czas w życiu każdej pary. Dostarcza mnóstwa radości, ale wiąże się również z wieloma wydatkami. Dlatego każdy praktyczny prezent jest na wagę złota. Wybierając się na baby shower, warto poprosić przyszłą mamę o listę rzeczy, których jeszcze jej brakuje. Jeśli zaś wolimy postawić na niespodziankę – najlepiej będzie skorzystać z poniższego niezbędnika dla niemowlaka.

Urządzanie baby shower to zwyczaj, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Tego typu przyjęcie to okazja do świętowania przyjścia na świat nowego członka rodziny oraz obdarowania przyszłych rodziców przydatnymi gadżetami. Jakie prezenty sprawdzą się najlepiej?

Party Balon foliowy Boy złoty 63,5x74cm

Party Balon foliowy Girl złoty 77x70cm

Niezbędnik przyszłej mamy – co się przyda?

Wybierając się na baby shower, warto zainwestować w podarunek mający na celu ułatwienie życia przyszłej mamie, która już niedługo będzie miała ręce pełne roboty. Dużym udogodnieniem są poduszki do karmienia, np. Pufi lub Dots Done By Deer.

Poduszka do karmienia Kura Babci Dany

Przydadzą się również takie akcesoria jak nosidełko lub chusta, sterylizator parowy, ekspres do mleka lub koszyczek do gotowania. Natomiast jeśli dysponujemy większym budżetem lub składamy się na jeden prezent z grupą innych gości, warto zdecydować się na Babycook, czyli wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, w którym można przygotowywać różnorodne posiłki dla dziecka.

Niezbędnik noworodka – co trzeba mieć?

Pielęgnacja nowonarodzonego bobasa wymaga posiadania wielu nowych przedmiotów. Aby odciążyć budżet przyszłych rodziców, możemy kupić im np. śliniak fartuszek, ochraniacz do łóżeczka, śpiworek, kocyk lub prześcieradło La Milou, ekologiczny smoczek kauczukowy, nawilżacz lub oczyszczacz powietrza czy organizer na pieluszki. Jeżeli nasz budżet jest bardzo ograniczony, a zależy nam na tym, by kupić coś ładnego i jednocześnie przydatnego, zwróćmy uwagę na body, czapeczki oraz piżamki dla niemowląt.

Smoczek kauczukowy dla niemowlaka

Niezbędnik niemowlaka – by się prawidłowo rozwijał

Oprócz pielęgnacji bardzo ważne jest stymulowanie rozwoju malucha. Dobrym pomysłem będą więc wszystkie bezpieczne zabawki, np. drewniane samochodziki, instrumenty muzyczne, książki,  grzechotki, maty edukacyjne oraz zabawki do kąpieli. Pamiętajmy, że dzieci bardzo szybko rosną, więc nie musimy upierać się na podarunkach, które będą wykorzystywane już w pierwszych tygodniach życia niemowlęcia.